Przewodnik Po Miejscach Przyjaznych Dzieciom

Zaglądając do tego przewodnika, będziecie mieli okazję poznać miejsca, które warto odwiedzić z dzieckiem do ok. 3 roku życia. Każdy z wymienionych tutaj punktów został przeze mnie opisany szczegółowo oraz ogólnie (pod względem dostępności kilku ważnych elementów, mile widzianych podczas wypraw z maluchem), a dodatkowo opatrzony wieloma zdjęciami, które pomogą Wam jeszcze lepiej stworzyć w głowie obraz danej przestrzeni.

Wszystkie miejsca zostały podzielone na trzy kategorie: place zabaw, lokale zamknięte, lokale plenerowe.

Z moich obserwacji wynika, że większość placów zabaw jest przeznaczona dla dzieci w wieku minimum przedszkolnym. Niewiele jest miejsc, z których mogą skorzystać dzieci młodsze, a już na pewno nie te, które jeszcze nie potrafią chodzić. Specjalnie dla Was wyszukuję takie punktę i opisuje je w niniejszym przewodniku.

Na całe szczęście powstaje coraz więcej kawiarni, często zwanych klubokawiarniami, przeznaczonych dla rodziców (choć głównie mam ;) ) z małymi dziećmi. To miejsca, w których nie podaje się alkoholu, ale dorośli mogą spotkać się na kawę z przyjaciółmi i bez przeszkód zabrać ze sobą dziecko, które nie będzie musiało nudzić się przy stole, ale może cieszyć się swobodną (lub zorganizowaną) zabawą w dziecięcej części kawiarni. M.in. takie miejsca mam na myśli, mówiąc o lokalach zamkniętych. Kawiarnie, które warto odwiedzić ze swoim szkrabem, jeśli jesteś mamą na urlopie macierzyński lub rodzicem na wychowawczym i po prostu potrzebujesz spotkań z bliskimi, ale nie masz w pobliżu babci ani żadnej opiekunki. Czasami spotykam zwykłe restauracje, które dysponują krzesełkami do jedzenia dla bobasów, mają piękne ogrody z placami zabaw lub wydzielone kąciki dla dzieci, aby te nie musiały non stop siedzieć z dorosłymi przy stole (wiadomo, że takie unieruchomienie nie jest dla nich naturalne) – o nich też wspominam w tejkategorii :)

Lokale plenerowe, to miejsca, które łączą w sobie ideę restauracji bądź kawiarni z placem zabaw dla dzieci. Czasem można tam nawet obejrzeć mecz, bez wyrzutów, że dziecko też będzie musiało patrzyć w ekran. Takich miejsc jest najmniej, a jedocześnie należą do moich ulubionych, dlatego nie może ich tu zabraknąć :)

Jeśli nie wiesz, gdzie dzisiaj wybrać się ze swoim maluchem, zajrzyj tutaj, a ja Cię poprowadzę :)