Wieczor panienski z pole dance

Czy jako nauczyciel wychowania fizycznego zauważyłeś, że Twoi uczniowie często biorą udział w warsztatach z innych przedmiotów? Spotykają się np. ze studentami Politechniki na warsztatach z fizyki, a jeśli szkoła nie ma pracowni chemicznej, korzysta ze specjalistów, którzy dysponują „przenośnymi laboratoriami” i przyjeżdżają poprowadzić doświadczalną lekcję z chemii na miejscu, w szkole. Poloniści organizują spotkania z pisarzami czy poetami, nauczyciele wychowania wczesnoszkolnego z przedstawicielami interesujących dzieci zawodów, jak strażak czy policjant.
A czy w Twojej szkole kiedykolwiek zostały zorganizowane warsztaty z wychowania fizycznego?

Być może jesteś specjalistą w wielu dyscyplinach sportu i po prostu nie potrzebujesz pomocy, dlatego nigdy nie przyszło Ci to do głowy. Jednak zajęcia z kimś z zewnątrz, to dla uczniów zawsze atrakcja, a dla Ciebie jedna lekcja mniej do przygotowania :) W takich spotkaniach możesz brać udział aktywnie, ćwicząc wraz ze swoimi uczniami lub cieszyć się chwilą upragnionego odpoczynku :)
Jeśli pomysły na atrakcyjne lekcje już Ci się kończą lub po prostu chcesz podnieść rangę swojego przedmiotu i pokazać społeczności szkolnej, że na wychowaniu fizycznym TEŻ coś się dzieje, i to coś wartościowego, zaproś mnie na WARSZTATOWĄ LEKCJĘ WF W TWOJEJ SZKOLE :)

Na swoich zajęciach, zawsze, ale to zawsze, zaraz po bezpieczeństwie, stawiam na PRZYJEMNOŚĆ. Układam lekcje w taki sposób, by mogły sprawić Twoim podopiecznym jak najwięcej radości i satysfakcji, gdyż wychodzę z założenia, że jeśli coś sprawia nam przyjemność, zwykle zaczynamy to lubić. Moim celem jest, by dzieci i młodzież lubiły ruch. Lubiły go na tyle, by same go szukały i czuły, że go potrzebują. Bo ruch, to życie :)

CO ZYSKUJESZ, JAKO NAUCZYCIEL:
- Do każdej poprowadzonej lekcji dołączam konspekt zajęć dla nauczyciela, możesz zatem powtórnie samodzielnie przeprowadzić lekcję, np. w obecności dyrektora, podczas rutynowych, corocznych obserwacji.
- Nawet jeśli sam/a prowadzisz super lekcję, może brakować Ci osoby, która zrobiłaby w trakcie jej trwania ładne zdjęcia, które można by wykorzystać w promocji przedmiotu w mediach szkoły (strona www, fb) gazetce ściennej czy kronice. Na mojej lekcji będziemy razem i gwarantuję Ci, że będzie ciekawie :) Możesz więc zająć się zrobieniem swojej wizualnej dokumentacji ze spotkania lub skorzystać ze zdjęć lub filmików zarejestrowanych przeze mnie (jeśli uzyskasz od rodziców uczniów zgody na wykorzystanie wizerunku uczniów w celach promocyjnych mojej strony).
- Oszczędzasz czas na przygotowanie lekcji, a dodatkowo otrzymujesz gotowy pomysł na poprowadzenie podobnych (co oznacza, że np. nie musisz się przygotowywać na kolejnych kilka lekcji w innych klasach lub np. w przypadku lekcji tanecznej, możesz doskonalić poznaną choreografię ze swoją klasą jeszcze przez następnych kilka lekcji).
- Pokazujesz swoim uczniom nowe, ciekawe formy aktywności ruchowej, nie musząc samemu wcześniej szkolić się z ich zakresu.

CO ZYSKUJĄ TWOI UCZNIOWIE:
- Spotkanie z nową osobą, co zawsze jest pomocne w otwieraniu się na świat.
-- Poznają nowe, ciekawe formy aktywności ruchowej, często z wykorzystaniem sprzętu, którego nie ma w Waszej szkole.
-Inspiracje do aktywnego organizowania czasu sobie i swoim bliskim.
-Biorą udział w zajęciach ze specjalistą, bezpiecznych oraz dostosowanych do ich potrzeb i zainteresowań.
-Możliwość sprawdzenia się w nowej sytuacji.

RODZAJE LEKCJI DO WYBORU

POLE DANCE
Coraz więcej warszawskich szkół pole dance, wprowadza do swojej oferty zajęcia dla dzieci. Gimnastyka z wykorzystaniem drążka pionowego okazuje się niezwykle atrakcyjna także dla uczniów. Na pewno nie macie takiego sprzętu w swojej szkole! Za to z pewnością w pobliżu Waszej szkoły znajduje się studio pole dance lub klub fitness, który dysponuje rurkami.
Jestem dyplomowanym instruktorem tej dyscypliny sportu, więc bez obaw możesz powierzyć mi swoich uczniów, a nawet spróbować poćwiczyć wraz z nimi :D Wynajmujemy salę w obiekcie położonym najbliżej Waszej szkoły (rezerwacja miejsca leży po mojej stronie), spotykamy się na miejscu i tam prowadzę dla Was lekcję gimnastyki z wykorzystaniem drążków pionowych. Kto spróbuje, będzie chciał to powtórzyć :D
Koszt: 150 zł od grupy (może różnić się o kilkadziesiąt złotych w zależności od ceny wynajmu sali)

LEKCJE TAŃCA
Chcesz urozmaicić swoim uczniom lekcje o tematy z tańca, ale za bardzo nie wiesz, jak się do tego zabrać? Trudno Ci zdecydować się na styl? Nie wiesz czy dla Twoich uczniów lepsze będzie disco, czy może dance, hip hop lub jazz? A może po prostu musisz przygotować klasową choreografię na akademię czy przedstawienie szkolne lub przypadło Ci w udziale nauczenie poloneza na studniówkę, a nie jest to coś, o czym marzysz? Zdaj się na mnie :)
Chętnie poprowadzę lekcję tańca dla Twojej klasy, w Twojej szkole. Nie potrzebuję sali z lustrami, choć takie są bardzo mile widziane ;) Wystarczy sala lekcyjna z odsuniętymi na bok ławkami, żeby dobrze się bawić z muzyką :D
Koszt: 100 zł od grupy

GRY I ZABAWY Z WODĄ
Ćwicząc w upalne dni w sali gimnastycznej, pot leje się z Was strumieniami, a w szkole nie ma prysznica, więc uczniowie niechętnie chcą się ruszać? Do tego boisko szkolne znajduje się w pełnym słońcu, co w środku dnia wcale nie zachęca o aktywności? Niech z pomocą przyjdzie nam orzeźwiająca woda! Twoi uczniowie mogą przez chwilę poczuć się jak na wakacjach :D Wystarczy nam boisko lub polana. Przywiozę ze sobą sprzęty do zabaw i gier, podczas których będziemy nosić i przelewać wodę tak, by na koniec lekcji mało kto mógł zostać suchy ;) Uśmiech podopiecznych gwarantowany!
Koszt: 100 zł od grupy

SIATKÓWKA BALONOWA
Graliście w siatkówkę, zamiast piłki używając balonów z wodą? Spróbujcie źle wykonać podanie i pozwolić balonowi spaść na ziemię. Nie ujdzie Wam to na sucho ;) Jednak jeśli temperatura otoczenia, to 30+, prysznic raczej nikomu nie przeszkadza :)
Koszt: 120 zł od grupy

AQUA AEROBIK
Jeździsz z klasą na pływalnię? Zazwyczaj super się bawicie, ale są dni, kiedy nudzi już pływanie od brzegu do brzegu i wkrada się monotonność. Nie musi tak być! Tym razem zaproś uczniów na aqua aerobik przy dźwiękach muzyki. Niech się zdziwią, że hantle z pianki też mogą być ciężkie ;) I nie martw się, że nie wiesz, jak ułożyć taką lekcję. Poprowadzę ją za Ciebie :)
Koszt: 100 zł od grupy

ULTIMATE FRISBEE
To zdecydowanie najlepsza gra zespołowa, jaką poznałam w życiu. Chętnie zarażę zajawką Twoich uczniów. Uważaj tylko, bo piłka może wtedy na pewien czas pójść w odstawkę ;) Proponuję lekcje na różnych poziomach zaawansowania, od wdrożenia w dyscyplinę, przez doskonalenie rzutów i chwytów dysku, aż po naukę bardziej zaawansowanych taktyk gry.
Koszt: 100 zł od grupy (istnieje możliwość zamówienia dysków w dodatkowej cenie: 60 zł za sztukę)

BIEGI NA ORIENTACJĘ
To dyscyplina ponadczasowa. I mali i duzi cieszą się, biegając z mapą w terenie i szukając ukrytych skarbów. Dla maluchów zorganizuję bieg na terenie zamkniętego ogródka wokół szkoły/przedszkola, dla starszych, grę poza terenem szkoły. Mapy, kompasy i karty startowe w dłoń i ruszamy na poszukiwanie ukrytych stacji. Postój na każdej z nich uczniowie odnotowują na kartach startowych, odnalezionym na miejscu sprzętem. Dobra zabawa gwarantowana :)
Koszt: 120 zł od grupy

PIRAMIDY GIMNASTYCZNE
Prowadząc gimnastykę w swojej szkole uczysz swoich podopiecznych przewrotów, stania na rękach, przerzutu bokiem. Ale czy próbowałeś/aś kiedyś zbudować ze swoich uczniów piramidy dwójkowe i wieloosobowe? Jeśli nie, spróbuj koniecznie! To świetna zabawa dla całej klasy, lekcja zaufania i doskonała okazja do integracji. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, chętnie Ci pomogę :)
Koszt: 100 zł od grupy

MASAŻ PIŁECZKAMI
Nie z każdej lekcji wf trzeba wychodzić zlanym potem. Niezwykle cenną umiejętnością dla osób aktywnych fizycznie jest odpoczynek, służący regeneracji. Jednym ze sposobów jest automasaż z wykorzystaniem małych piłeczek. Potrafi on sprawić ulgę zmęczonym mięśniom, rozluźnić je i poprawić krążenie krwi, co sprzyja regeneracji po wysiłku. Podczas tej lekcji Ty i Twoi uczniowie poznają ćwiczenia, które regularnie będziecie mogli wykorzystywać w końcowych częściach swoich lekcji.
Koszt: ok. 150 zł od grupy (w cenie piłeczka dla każdego uczestnika)

W miejscowościach oddalonych do 50 km od Warszawy, co ceny trzeba doliczyć dodatkowe 50 zł.